Past Winners

Division Champion Runner-Up
8U-C Metro Maple Leafs Gold Howard Huskies
8U-B Metro Maple Leafs Red Metro Maple Leafs Black
8U-A2 Lil Whalers Green Chevy Chase
10U-B Chevy Chase Reston Raiders
10U-A2 Capital City Vipers Potomac Patriots
10U-A1 Metro Maple Leafs Arctic Foxes
12U-Girls Lady Huskies Reston Raiders
12U-B Capital City Vipers New Jersey Wolves
12U-A1 Tri City Eagles Delaware Ducks
14U-B2 Metro Maple Leafs Navy Youth (Gillespie)
14U-B1 New Jersey Falcons Richmond Generals
14U-A1 Metro Maple Leafs Mid-Atlantic Selects
16U-A New Jersey Falcons SHAHA Panthers
18U-A Metro Maple Leafs Wilkes Barre Jr. Penguins
Division Champion Runner-Up
8U (Group 1 Lower Seed) Chesterfiled Falcons (Patrick) Chesterfield Falcons (Carter)
8U (Group 1 Upper Seed) Atlanta Fire Black Potomac Patriots
8U (Group 2 Lower Seed) St. Peters Spirit (Laurinatis) St. Peters Spirit (Pfeiffer)
8U (Group 2 Upper Seed) Cincinnati Swords The Blades
8U (Group 3 Lower Seed) Atlanta Fire Red Chesterfield Falcons (Odman)
8U (Group 3 Upper Seed) Nashville Flyers Pekin Dragons
10U – House Select Nashville All-Stars South Indy Sharks
10U-A Cincinnati Swords Indy Jr. Fuel
12U – House Select Atlanta Fire All-Stars Center Ice Selects
12U – B Cincinnati Swords Nashville Flyers
12U – A2 Cincinnati Swords Junior Islanders
12U – A1 Columbus Blue Jackets Pekin Dragons
14U – House Select Indy Jr. Fuel Huntsville Jr. Havoc
14U – B Raleigh Raptors South Indy Sharks
14U-A Hollydell Hurricanes Nashville Flyers
Division Champion Runner-Up
8U-C Howard Huskies Gray Metro Maple Leafs Gold
8U-B Valley Forge Colonials Metro Maple Leafs Black
8U-B Howard Huskies Silver Hagerstown Bulldogs
8U-A2 (Lower) Union Thunder Blue Bowie Bruins Gold
8U-A2 (Middle) Metro Maple Leafs White Ashburn Xtreme Selects
8U-A2 (Upper) Palmyra Black Knights Reston Raiders
10U-C White Plains Plainsmen Navy Youth
10U-B Tri City Eagles Metro Maple Leafs
10U-A2 Flyers Youth Grundy Grizzlies
10U-A1L Polar Canes Select Navy Youth
10U-A1U Flyers Youth Delco Phantoms
12U-C Howard Huskies Harford North Stars
12U-B Grundy Grizzlies Haverford Hawks
12U-A White Plains Plainsmen Polar Canes Selects
14U-B Polar Canes Select Team Philadelphia
14U-A2 Bowie Bruins Metro Maple Leafs
14U-A1 Metro Maple Leafs Mid-Atlantic Selects
16U-A Servite Friars Polar Canes Selects
18U-A Ashburn Selects Metro Maple Leafs
Division Champion Runner-Up
U8-C Bowie Bruins Richmond Thunder
U8-B2 Metro Maple Leafs Gold Metro Maple Leafs Black
U8-B1 (Lower) Chevy Chase Old Bridge Jr. Knights
U8-B1 (Upper) Monclair Blues Howard Huskies
U8-A2 (Lower) Monclair Blues Hampton Roads Admirals
U10 B Skyland Kings Southern MD Sabres
U10 A2 NewJersey Stars Capital City Vipers
U10 A1 Hampton Roads Jr. Admirals Skyland Kings
U10 AA New Jersey Stars New Jersey Bandits
U12 B Flyers Youth Old Bridge Jr. Knights
U12 A2 Old Bridge Jr. Knights Carolina Jr. Hurricanes
U12 A1 New Jersey Stars Montgomery Blue Devils
U12 AA New Jersey Stars Metro Maple Leafs
U14 B Harford North Stars New Jersey Bandits
U14 A NewJersey Stars Erie Lions
Division Champion Runner-Up
U8-C (Upper) Atlanta Junior Phoenix Nashville All Stars
U8-C (Lower) Nashville Jr. Predators St. Louis Rockets-Jets
U8-B (Upper) Nashville Flyers Atlanta Ice Bandits
U8-B (Lower) Atlanta Center Ice Tampa Jr. Bulls
U8-A2 (Upper) Chesterfiled Falcons Potomac Patriots
U8-A2 (Lower) St. Louis Rocket Flames Meramec Sharks
U10 House Select Nashville All-Stars Cincinnatti Swords
U10 A Nashville Preds Select Nashville Jr. Predators
U12 House Select Nashville All-Stars Huntsville Jr. Havoc
U12 B Miami Jr. Redhawks Indy Jr. Fuel
U12 A Owensboro Puckhogs Columbus Blue Jackets
U14 House Select Atlanta Ice Bandits Nashville All Stars
U14 B Louisville Ice Cardinals Indy Jr. Fuel
U14 A Team Philadelphia Nashville Preds Select
Division Champion Runner-Up
U8-C Metro Maple Leafs Red Hagerstown Bulldogs
U8-B2 Carolina Jr. Hurricanes 1 Grundy Grizzlies
U8-B1 Delaware Patriots White Carolina Eagles Super 8
U8-A2 (Lower) Piedmont Predators Navy Youth Gold
U8-A2 (Upper) Grundy Grizzlies Philadelphia Blazers
U8-A1 Ashburn Xtreme 1 Reston Raiders
U10 B2 Metro Maple Leafs Grundy Grizzlies White
U10 B1 Hagerstown Bulldogs Bowie Bruins
U10 A2 Ashburn Selects Metro Maple Leafs
U10 A1 Suffolk Pal Sound Tigers White Plains Plainsmen
U12 B2 Southern MD Sabres PHHL Ice Bears
U12 B1 Atlantic City Sharks Exton Kings
U12 A2 PHHL Ice Bears Ashburn Xtreme
U14 B2 Bowie Bruins Philadelphia Blazers
U14 B1 Ashburn Selects Palmyra Black Knights
U14 A Hagerstown Bulldogs Bowie Bruins
16U-A2 Easton Ice Hawks Metro Maple Leafs
16U-A1 Lancaster Firebirds Atlantic City Sharks
18U-A Lancaster Firebirds Ashburn Selects
Division Champion Runner-Up
U8 6U Jersey City Capitals Bowie Bruins
U8-C Metro Maple Leafs Black Metro Maple Leafs Gold
U8-B2 Hampton Roads Jr. Admirals Reston Raiders
U8-B2 Reston Raiders Southpointe Rink Rats
U8-B1 Mamaroneck Tigers Ashburn Xtreme
U10 B2 Chevy Chase Southern MD Sabres
U10 B1 New Jersey Stars Howard Huskies
U10 A Baltimore Stars Hampton Road Jr. Admirals
U10 AA New Jersey Stars Skyland Kings
U12 B2 New Jersey Bandits Nova Ice Dogs
U12 B1 Skyland Kings Arlington Knights
U12 A York Devils Metro Maple Leafs
U14 B2 Memroneck Cubs Chevy Chase
U14 B1 Southpointe Rink Rats New Jersey Bandits
U14 A Howard Huskies New Jersey Stars
Division Champion Runner-Up
U8 1 St. Peters Spirit-Figgemeier St. Peters Spirit-Trader
U8 1 Nashville All-Stars Birmingham Bulls
U8 2 St. Peters Spirit-Penning Kennesaw Jr. Phoenix
U8 2 St. Peters Spirit-Bextermueller Atlanta Knights Selects
U8 3 Chesterfield Falcons-Bergfeld Kirkwood Stars
U8 3 Chesterfield Falcons-Roberts Carolina Eagles
U8 4 Allanta Kings St. Louis Rockets
U8 4 Kirkwood Stars Atlanta Fire
U10 Allstar Nashville All-Stars Atlanta Fire
U10 Allstar Nashville Flyers Knoxville Jr. Icebears
U10 A Atlanta Kings Nashville Flyers
U12 Allstar Nashville All-Stars Indy Jr. Fuel
U12 A Pineville Falcons Indy Jr. Fuel
U14 B Cincinnatti Swords Indy Jr. Fuel Red
U14 A Cincinnatti Swords Metro Maple Leafs
Division Champion Runner-Up
U8 C Bowie Bruins Metro Maple Leafs
U8 B2 Howard Huskies PHHL Ice Bears
U8 B1 Bowie Bruins PHHL Arctic Bears
U8 B1 Grundy Grizzlies Metro Maple Leafs
U8 A Virginia Outlaws Tri-City Eagles
U10 B2 Southern MD Sabres Tri-City Eagles
U10 B1 Ashburn Selects Carolina Jr. Hurricanes
U10 A Bowie Bruins Harford Northstars
U12 B1 Howard Huskies PHHL Ice Bears
U12 A2 PHHL Arctic Bears Nova Icedogs
U12 A1 Palmyra Black Knights Deleware Ducks
U14 B2 Valley Forge Colonials Montgomery Blue Devils
U14 B1 Hampton Roads Jr. Admirals PHHL Ice Bears
U14 A White Plains Plainsmen Bowie Bruins
U14 A Capitals Academy Navy Youth
U16UA Hagerstown Bulldogs Atlantic City Sharks
U16UA Lancaster Firebirds Metro Maple Leafs
U16UAA Pottstown Penguins Nova Icedogs
Division Champion Runner-Up
U8 6U North Rockland Metro Maple Leafs
U8-C North Rockland Bowie Bruins
U8-B Belfry Playmakers Hollydell Hurricanes
U8 AU-A2 Tri City Eagles Bayonne Rangers
U10 B2 Bowie Bruins Mamaroneck Cubs
U10 B1 Reston Raiders Belfry Playmakers
U10 A Lawrence Flames Hollydell Hurricanes
U12 B2 Nova Ice Dogs Mamaroneck Cheetahs
U12 B1 Princeton Tigers North Rockland
U12 A New Jersey Colonials Metro Maple Leafs
U12 AA Carolina Jr. Hurricanes Bowie Bruins
U14 B Arlington Knights Howard Huskies
Division Champion Runner-Up
U8 B2 Kennesaw Jr. Phoenix Duluth Jr. Phoenix
U8 B1 St. Peters Spirit 1 St. Peters Spirit 2
U8 A2 Atlanta Knights St. Peters Spirit
U8 A1 Nashville Jr. Predators Atlanta Fire
U10 Allstars Center Ice Huntsville Jr. Havoc
U10 B Nashville Flyers Nashville Jr. Predators
U10 A Louisville Ice Cardinals Duluth Jr. Phoenix
U10 AA2 Delaware Ducks Tennessee Tornadoes
U10 AA1 Nashville Jr. Predators Huntsville Jr. Chargers
U12 Allstars IHA Jr. Phoenix Indy Jr. Fuel
U12 B Huntsville Jr. Havoc Indy Jr. Fuel
U12 A2 Nashville Flyers Indy Jr. Fuel
U12 A1 Cincinnati Swords Nashville Flyers
U12 AA Nashville Jr. Predators Huntsville Jr. Chargers
U14 B Nashville Flyers Center Ice
U14 A Knoxville Ice Bears Cleveland Barons
U14 AA Nashville Jr. Predators Mountain Militia
U16UAA Nashville Jr. Predators 2 Nashville Jr. Predators 1
Division Champion Runner-Up
U8 B2 RHL Selects Metro Maple Leafs
U8 B1 Storm Shots Raleigh Surge
U8 A2 Metro Maple Leafs Bayonne Rangers
U8 A1 RHL Selects Carolina Eagles
U10 B RHL Selects Capital City Vipers
U10 A Metro Maple Leafs Howard Huskies
U10 AA Capitals Academy Igloo Jaguars
U12 B2 Bowie Bruins Polar Hurricanes
U12 B1 Montgomery Gold Montgomery Blue
U12 A White Plains Metro Maple Leafs
U14 B Metro Maple Leafs Raleigh Surge
U14 A Montgomery Allstars Montgomery Travel
U14 AA Bowie Bruins Hagerstown Bulldogs
U16UA Reston Raiders Triad Storm
U18UA Warwick Wildcats Hampton Roads